25 czerwca 2019

Do Lwowa pielgrzymi dotrą 30 czerwca.

„To będą wyjątkowe rekolekcje w drodze. Idziemy do Matki Bożej Łaskawej – Ślicznej Gwiazdy Lwowa. Nie zabraknie modlitwy i przeżyć duchowych, ale pojawią się też wątki historyczne, wspomnieniowe i emocjonalne – mówili pielgrzymi, którzy dziś z rzeszowskiego kościoła św. Krzyża wyruszali w 11. Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymce do Lwowa. 270 pielgrzymów podczas sześciu dni rekolekcji w drodze przemierzy ponad 160 kilometrów.

W drodze pielgrzymi będą się modlić między innymi w intencji rodziny. Nasze rozważania są ścisłe związane i z rodziną, i z intencją i naszym hasłem – mówi ks. Władysław Jagustyn, dyrektor pielgrzymki

Matka Boża Łaskawa– Śliczna Gwiazda Lwowa. To jeden z powodów by wybrać się do Lwowa, ale jest dużo więcej – mówią uczestnicy.

Trasa pątniczego szlaku wiedzie przez Kańczugę, Pruchnik, Żurawicę, Mościska, Gródek, Hodowice. Do Lwowa pielgrzymi dotrą 30 czerwca. Będą modlić się przed słynącym łaskami obrazem Matki Bożej Łaskawej w katedrze lwowskiej oraz na Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich.

Iwona Kosztyła