27 grudnia 2019

Będą kolędować i zbierać datki na rzecz potrzebujących rówieśników z Amazonii.

Kolędnicy Misyjni rozpoczęli wizyty w polskich domach. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem, będą kolędować i zbierać datki na rzecz potrzebujących rówieśników. Dzieło, dzięki któremu w zeszłym roku udało się uzbierać 2,7 mln zł., w tym roku posłuży modlitwie i zebraniu pomocy materialnej dla najmłodszych mieszkańców Amazonii.

Grupy, głosząc Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, proszą o zaangażowanie w obronę tych „najmniejszych” w Amazonii oraz troskę o lasy i przyrodę. Jakich grup w diecezji mamy sporo – mówi ks. Daniel Nowak, dyrektor referatu misyjnego diecezji rzeszowskiej

10 grup misyjnych kolędników odwiedzi wiernych z parafii św. Rocha w Rzeszowie. Zaśpiewają kolędy i poprzez przedstawienie scenki rodzajowej przybliżą potrzeby dzieci w Amazonii. Jesteśmy bardzo mile przyjmowani – mówią dzieci z Kółka Misyjnego działającego  przy Szkole Podstawowej nr 5 w Rzeszowie, na osiedlu Słocina.

Uroczyste początek kolędowania poprzez posłanie dzieci w trakcie Mszy św., miał miejsce 26 grudnia. Kolędowanie zakończy się 6 stycznia, w Misyjny Dzień Dzieci.

Iwona Kosztyła