14 stycznia 2019

20 osobowa grupa z diecezji wyjeżdża dziś na ŚDM do Panamy

Przed nimi ponad 10 tys. km, spotkanie z papieżem Franciszkiem i rówieśnikami z całego świata. Dziś wieczorem młodzi z Diecezji rzeszowskiej wyruszą na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. 20 osobowa grupa dołączy do prawie 4 tys. młodych z Polski, którzy wezmą odział w 34 Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Polacy będą największą grupą wśród pielgrzymów z Europy.

Dni Młodych odbywać się będą w dniach od 22 do 27 stycznia. Poprzedzą je tzw. Dni w Diecezjach, w których udział wezmą także młodzi z diecezji rzeszowskiej .

Jesteśmy ciekawi kraju, spotkań z ludźmi, wydarzeń- mówi ks. Krzysztof Golas, duszpasterz młodzieży diecezji rzeszowskiej

To piękny, ale przede wszystkim będzie ważny czas. Światowe Dni Młodzieży to przede wszystkim wydarzenie religijne i przesłanie dla nas młodych – dodaje Ula Opiela, która wyjeżdża do Panamy

W Światowych Dniach Młodzieży w Panamie weźmie udział ok. 350 tys. młodych ludzi ze 155 państw świata. We mszy św. z udziałem papieża Franciszka, 27 stycznia spodziewany jest udział 800 tys. osób.

Iwona Kosztyła