4 sierpnia 2021

Pod hasłem "Z Maryją i Józefem do Jezusa" wyruszyła 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Na placu farnym w Rzeszowie odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby. W koncelebrze uczestniczyli bp Edward Białogłowski i bp Kazimierz Górny, a także kilkudziesięciu kapłanów.

Pielgrzymka to doskonała okazja do szukania Jezusa, do odbudowania i umocnienia swojej relacji z Jezusem – mówił w homilii bp rzeszowski Jan Wątroba.

W tym roku pielgrzymka ma charakter sztafetowy. Każdego dnia pielgrzymować będzie jedna bądź dwie grupy pielgrzymkowe. W sumie w pielgrzymce uczestniczyć będzie ponad 2 tys. Osób. Dziś na pątniczy szlak wyruszała grupa św. Urszuli i św. Wojciecha.

Niektórzy z utęsknieniem czekali na dzisiejszy dzień. Zwłaszcza, że w ubiegłym roku nie mogli pielgrzymować.

Każdy z pielgrzymów idzie z własną intencją. Intencje są różne – mówi ks. Jakub Nagi, dyrektor rzeszowskiej pielgrzymki.

Kto nie może wziąć udziału w pielgrzymce może pielgrzymować duchowo i dołączyć do grupy błogosławionego Jana Balickiego. Zapisy wciąż trwają. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl

Ks. Jakub Nagi powiedział, że niezależnie od trasy jaka będą pokonywać poszczególne grupy program pielgrzymki jest bardzo podobny.

44 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka zakończy się 13 sierpnia.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska