19 lutego 2020

„W Tłusty Czwartek – pączkujemy! Zamiast zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Afryce. A jeśli nie możesz oprzeć się pączkom, to kupuj te afrykańskie – urośnie ci serce, a nie brzuch – zachęcają polscy kapucyni, organizatorzy akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.

Organizatorzy akcji zachęcają, by zaoszczędzone na pączkach w Tłusty Czwartek pieniądze przekazać potrzebującym w Afryce albo kupować specjalne pączki, z których dochód sfinansuje misyjne projekty. Wystarczy kupić paczka w cukierni, która przyłączyła się do akcji , wirtualnego pączka na stronie fundacji kalucyni.pl  albo robić przelew na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

Akcja pączkowania dla Czarnego Lądu rozpoczęła się kilka lat temu w Krakowie, za sprawą kapucyna Br. Benedykta Pączki, który wtedy jeszcze mieszkał pod Wawelem a obecnie pracuje w Republice Środkowoafrykańskiej. To on pomyślał, że niewiele trzeba, by zrobić dużo. W akcję zaangażowali się inni bracia kapucyni tam pracujący.

Szczegóły akcji na stronie : paczek.kapucyni.pl

Iwona Kosztyła