5 kwietnia 2019

Nabożeństwo rozpocznie msza święta w kościele parafialnym o godz. 18.00

Aktorzy wcielą się w postacie z Męki Pańskiej i wraz z wiernymi powędrują drogą krzyżową, odgrywając poszczególne stacje. W najbliższy piątek w Czudcu odbędzie się Żywa Droga Krzyżowa. Jest to połączenie tradycyjnego nabożeństwa z rzeczywistym odgrywaniem scen.

Do dobrego przeżycia drogi krzyżowej potrzebne jest duchowe otwarcie, nastawienie, chęć modlitwy – ale także wyobraźnia – mówi ks. Radosław Banaś, wikariusz parafii

Tworzymy tę drogę krzyżową przede wszystkim dla wiernych, by pomoc im jeszcze lepiej przeżywać to nabożeństwo, ale sami też korzystamy, choć lęków i obaw typowych dla organizatorów nie brakuje – dodaje Ania, reżyser żywej drogi krzyżowej.

By całość była dobrze skoordynowana i pomagała w przezywaniu Męki Pańskiej – wszystko musi być dobrze przygotowane – dodaje Krzysztof odpowiedzialny za stronę techniczną.

W poszczególnych scenach biorą udział młodzi zrzeszeni w grupach działających przy parafii w Czudcu. Gabrysia wciela się w rolę Maryi. To duże wyzwanie aktorskie, ale też emocjonalne i duchowe.

Nabożeństwo Żywej Drogi Krzyżowej w Czudcu odbędzie w piątek 7 kwietnia.

Iwona Kosztyła