„Znam na pamięć dalszy ciąg” to długo wyczekiwany debiut fonograficzny Sióstr Melosik. Po latach współpracy z innymi artystami (m.in Anią Dąbrowską) bliźniaczki prezentują autorski materiał, zapraszając słuchaczy w melodyjną podróż w stylu pop/country. Kolejne single publikowane od czasu zdobycia przez duet Nagrody Publiczności w Opolu w 2018 roku (m.in. „Batumi”, „Równocześnie”, „Coś nie tak”), uzupełnione przez premierowe kompozycje, łączą się tutaj w niezwykle szczerą, kobiecą historię. 

Tworzyłyśmy tę płytę powoli, z uwagą. Nie musiałyśmy iść na żadne kompromisy. Zamiast gonić za muzycznymi trendami cierpliwie szukałyśmy odpowiedniego brzmienia. Pozwoliłyśmy naszym piosenkom opowiedzieć się samym – mówią artystki. 

Fonograficzny debiut Sióstr ujmuje dojrzałością i naturalnością zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. W swoich utworach odważnie i bez patosu poruszają najbardziej osobiste tematy, szybko zaskarbiając sobie zaufanie słuchacza. Jakość brzmienia instrumentów takich jak gitara dobro, wiolonczela czy organy Hammonda usatysfakcjonuje najbardziej wymagającego audiofila. Za produkcję płyty odpowiadają Bartek Staszkiewicz i Kuba Galiński, znani ze współpracy m.in. z zespołem Sofa czy Sanah

SIOSTRY MELOSIK – Dagmara i Martyna. Wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów, bliźniaczki. Ich autorski materiał utrzymany jest w stylu pop/country, a melodyjne i kobiece piosenki wyróżniają się zarówno ich naturalnie spójnymi głosami, przenikliwymi tekstami jak i rdzennym, gitarowym brzmieniem.

Miłośniczki wsi zakorzenione w wielkim mieście. Inspirują je podróże, najchętniej do Teksasu, Włoch i Puszczy Noteckiej. Ich artystyczna symbioza sprawia, że nie pamiętają, która napisała słowa, a która muzykę. Śpiewają po polsku i po włosku (jako Sorelle Melosik), ich teksty okrasiły utwory artystów takich jak Edyta Górniak, Ania Dąbrowska czy Grzegorz Hyży.

Zwiastunami autorskiej płyty Sióstr Melosik są kolejne single: Znam Na Pamięć Dalszy Ciąg, Równocześnie, Coś Nie Tak, Nawet Ty oraz anglojęzyczny Endless, napisany jako ścieżka dźwiękowa dokumentu przygodowego.

Producentami płyty SIÓSTR MELOSIK są Bartosz Staszkiewicz i Kuba Galiński, odpowiedzialni za brzmienie zespołów takich jak Sofa czy Dr Misio.