4 września 2020 roku odbyła się premiera jubileuszowego albumu Anny Jurksztowicz. Nowy materiał stanowi syntezę muzycznych poszukiwań artystki, łączących pop i nastrojowe melodie. Niesie on pasję dojrzałej, ale wciąż pełnej energii, pięknej kobiety, która dzieli się swoim talentem i wrażliwością a jako autorka wybranych tekstów – osobistymi refleksjami.

Album promują dwa utwory. Singiel „Kochanie, ja nie wiem” nagrany z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego (zanotował już pół miliona wyświetleń w serwisie YouTube) i drugi utwór pt. „Jestem taka sama” – to właśnie tę piosenkę artystka wykona podczas konkursu premier podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w niedzielę, 6 września

Krążek powstawał w wyśmienitym składzie profesjonalnych twórców – znajdzie się na nim 14 premierowych kompozycji do muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego oraz tekstów Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego i Patrycji Kosiarkiewicz. Doborowy skład odpowiada także za brzmienie tego wyjątkowego albumu. Za minimalistyczną aranżację utworu “Jestem Taka Sama” odpowiedzialny jest Krzysztof Napiórkowski, a jej radiowym miksem zajął się JIMEK (Radzimir Dębski). Materiał na płytę zmiksował z kolei Rafał Smoleń. Zdjęcia do okładki nowego albumu wykonała jedna z najwybitniejszych fotografek Zuza Krajewska, a oprawą graficzną zajął się znakomity artysta Bartek Walczuk.

Tworząc swój jubileuszowy krążek w gronie doskonałych kompozytorów i instrumentalistów Anna Jurksztowicz proponuje płytę nastrojową i różnorodną gatunkowo, ale gwarantującą wysoki poziom realizacyjny. Adresuje ją zarówno do wiernych fanów, jak też nowej publiczności, która ceni i subtelny klimat z pozytywną nutą popu i muzyczną klasę twórców.

Anna Jurksztowicz – wokalistka, piosenkarka, producentka muzyczna i autorka piosenek. Studiowała śpiew klasyczny, ale zawodowo związała się przede wszystkim z muzyką pop.  Już jako nastolatka występowała obok największych gwiazd polskiej estrady a w 1985 roku wygrała Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała premierowo „Diamentowy kolczyk”. Utwór z muzyką Krzesimira Dębskiego i tekstem Jacka Cygana stał się wielkim przebojem zaś kariera Anny Jurksztowicz nabrała międzynarodowego rozpędu.

Gwiazda reprezentowała polską piosenkę na festiwalach w Niemczech, Holandii, Szwecji, Turcji, Egipcie, Indiach, we Włoszech i na Łotwie a w kraju angażowano ją m.in. do nagrań wokalnych w kultowych serialach i filmach (np. „Kingsajz”, „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”). Obok popowych hitów artystka realizowała klasyczne i współczesne pieśni do tekstów najwybitniejszych poetów i kompozytorów, jak również projekty z nurtu muzyki kontemplacyjnej (jest pasjonatką i nauczycielką jogi). Od 2001 roku prowadzi własną firmę wydawniczą Si Music.

 

Płyta „Jestem taka sama” (premiera 4 września)

Anna Jurksztowicz (śpiew, chórki), Andrzej Piaseczny (śpiew), Andrzej Seweryn (recytacje), Krzysztof Napiórkowski (Fender Rhodes, fortepian, Hammond, gitary akustyczne, śpiew, chórki, produkcja muzyczna), Marek Napiórkowski (gitara klasyczna, gitara akustyczna, gitary elektryczne), Maciej Sikała (saksofon tenorowy, saksofon altowy), Robert Kubiszyn (gitary basowe), Paweł Dobrowolski (perkusja, instrumenty perkusyjne), Kamil Barański (programowanie instr. Klawiszowych), Rafał Smoleń (miks i mastering).

 

Lista utworów:

 1. „Jestem taka sama” (tekst Jacek Cygan, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 2. Kochanie, ja nie wiem” (tekst Krzysztof Napiórkowski, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 3. Wiosennie” (tekst Jacek Cygan, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 4. Ocieplenie” (tekst Michał Zabłocki, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 5. Niebo i piekło” (tekst Andrzej Saramonowicz, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 6. Czysta jak rzeka” (tekst Andrzej Saramonowicz, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 7. Nienasyceni” (tekst Andrzej Saramonowicz, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 8. Migam się” (tekst Michał Zabłocki, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 9. Jadę do Ciebie” (tekst Anna Jurksztowicz, kompozytor Krzesimir Dębski)
 10. Piękno” (tekst Charles Baudelaire, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 11. Jest jak ma być” (tekst Patrycja Kosiarkiewicz, kompozytor P. Kosiarkiewicz/Tomasz Bubień)
 12. Swój kawałek nieba” (tekst Andrzej Saramonowicz, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 13. Powiedz czemu już musiałeś iść” (tekst A. Jurksztowicz, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)
 14. Na do widzenia” (tekst Krzysztof Napiórkowski, kompozytor Krzysztof Napiórkowski)