„DAGNY/OSIECKA” to największy w dotychczasowej karierze aktorki Dagny Mikoś projekt artystyczny. W jego ramach artystka nagrała płytę z ulubionymi tekstami Agnieszki Osieckiej oraz prowadzi szereg działań mających na celu popularyzację twórczości wielkiej, polskiej „tekściary” (m.in. internetowy cykl LIVE pt. „Poczytam Wam Osiecką”).

PŁYTA „DAGNY/OSIECKA” zawiera 9 utworów Agnieszki Osieckiej (z muzyką różnych kompozytorów), do których nowe aranżacje stworzył Mikołaj Babula. Krążek jest debiutanckim albumem aktorki Dagny Mikoś, który mogła wyprodukować po ogromnym sukcesie akcji crowfundingowej.

Dagny Mikoś jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2013) oraz Wydziału Wokalnego Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2018).

Od 2013 roku występuje na scenie Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Nagrody i wyróżnienia:

2019 Wyróżnienie podczas 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej”

2018 Nagroda Dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Jana Nowary, za elektryzującą kreację słynnej Edith Piaf w sztuce Pam Gems

2015 Nagroda Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowrzechniania i ochrony kultury

2015 Tradycyjna Nagroda LOŻY 2015 w Krakowie

Opracowano na podstawie materiałów: https://dagnymikos.pl/wp-content/uploads/2022/01/DAGNY-OSIECKA-oferta.pdf