Album “Osina” to 13 utworów będących kontynuacją wcześniejszego wydawnictwa artystki o tytule „Cześć to ja”. Album ukazał się nakładem Agencji Artystycznej MTJ i można go znaleźć we wszystkich serwisach streamingowych.

Dorota Osińska przedstawia swoje najnowsze wydawnictwo „OSINA” to szósta solowa płyta w dorobku artystki. Album stanowi artystyczną kontynuację płyty „Cześć to ja”, która ukazała się w lutym 2020 r. Na wydawnictwie znajdziemy zarówno autorskie ballady Doroty Osińskiej, jak i teksty oraz melodie autorstwa członków jej zespołu – Pawła Stankiewicza i Kornela Jasińskiego. Za sprawą nowych utworów artystka dzieli się ze słuchaczami swoimi przeżyciami i energią, a jej piosenki wzruszają do łez i koją duszę.

Na albumie znajdziemy 13 wyjątkowych kompozycji. Do tej pory Dorota Osińska swoje nowe wydawnictwo promowała pełną emocji balladą “Ostatnia kawa” oraz energiczną i zabawną “Kolejną piosenką”. Trzecim singlem jest utwór “Jestem szczęśliwa”.

TRACKLISTA

 1. Jestem szczęśliwa 
 2. Kolejna piosenka 
 3. Ostatnia kawa 
 4. Osina 
 5. Hej, dzieciaki 
 6. Gobeliny 
 7. Kto ja jestem 
 8. Świerkowa 
 9. Wszystkie końce świata 
 10. W powodzi wspomnień 
 11. Myśli moje 
 12. Missy
 13. Już czas

Dorota Osińska – wokalistka, autorka tekstów, songwriterka oraz aktorka. Występowała na scenach muzycznych i teatralnych w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Niemczech i Francji. W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza nagrała płytę „Idę”, która ukazała się w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. W 2010 r. swoją premierą miał album „Kamyk zielony”, której towarzyszył spektakl w Teatrze Rampa. Po sukcesie w II edycji programu The Voice of Poland w 2013 r., artystka nagrała trzecią płytę pod tytułem „Teraz”. Osińska wzięła udział w kilkunastu premierach teatralnych oraz widowiskach muzycznych, zaśpiewała u boku Jose Carrerasa, nawiązała współpracę z popularnym kompozytorem Rickiem Allisonem i doszła do finału preselekcji Eurowizji 2016. W lutym 2020 r. nakładem Agencji artystycznej MTJ ukazała się jej piąta solowa płyta pt. „Cześć, to ja”.