Przedstawiamy nietuzinkowe wydawnictwo, które poprzez swój magiczny charakter przeniesie Państwa w kojący świat Krainy Łagodności. Zupełnie inna niż poprzednie, trzecia płyta zespołu Grzane Wino – „Melodie nocy”, to już nie tylko poezja śpiewana i piosenka turystyczna – to nowe uczucia, różnorodne dźwięki, egzotyczne rytmy i pełen wachlarz emocji.

Całość ujęta w trzynastu utworach zebranych na nowym krążku. Wartościowe teksty Bożeny Spryńskiej, ubrane w niezwykłe dźwięki płynące prosto z serc i dusz muzyków. Artyści przenosić będą Państwa to tajemnych zakamarków własnego wnętrza, do nieodkrytych miejsc. Poruszą Państwa wrażliwość i zapewnią dobrą zabawę.

Grzane Wino posiada już w swoim dorobku dwie płyty „Bieszczady” (2018) oraz „Zielone pudełko” (2020). Jak więc widać artyści nie zwalniają tempa.

Album nagrany w składzie:

Marcin Iżela – gitara i śpiew, Paweł Czop – skrzypce, Piotr Zapart – gitara i śpiew, Stefan Ryszkowski – gitara basowa, Andrzej Zając – harmonijka ustna.

Gościnnie: Przemysław Obirek – instrumenty perkusyjne, Maciej Łosiewicz – Rhodes piano.

Historia zespołu:

Zespół powstał w 2016 roku, w nieco innych składzie niż obecnie. Debiutem estradowym był występ na eliminacjach do Przeglądu Piosenki Turystycznej „Barwinek” jako zespół MRPP. Zawiodły one do Cisnej na dalszy Etap przeglądu, który połączony był z Festiwalem Natchnieni Bieszczadem. Zajęli wówczas pierwsze miejsce – to był ten moment, w którym zdecydowali, że nadal będą podążać tą drogą.

W dalszych etapach dołączali do zespołu kolejni muzycy: Stefan Ryszkowski i Andrzej Zając – harmonijka ustna. Skład zmieniał się, więc i nazwę zespołu zmieniono na bardziej uniwersalną. Ostatnia – Grzane Wino funkcjonuje do dziś, w stałym składzie Marcin Iżela, Paweł Czop, Piotr Zapart, Stefan Ryszkowski, Andrzej Zając.

Od początku istnienia współpracują także z poetką z Przemyśla – Bożeną Spryńską, która pisze teksty.

W roku 2017 wygrali Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Natchnieni Bieszczadem”, a także zdobyli wyróżnienie na festiwalu „Przy kominku” w Kielcach.

Rok 2017 zakończyli w studio, pracując nad płytą „Bieszczady”. Kolejne lata to dalsze sukcesy: koncerty, wyróżnienia i wygrane, w tym międzynarodowe. Zespół rozwinął się i tchnął nowe brzemienia w życie, co poskutkowało wydaniem nowego krążka.

W 2020 r. Grzane Wino nagrali drugą płytę pt. „Zielone pudełko”, na której zarejestrowane są przede wszystkim studyjne wersje utworów prezentowanych na festiwalach i koncertach w latach 2016-2020. W ich utworach można znaleźć elementy ulubionych gatunków muzycznych z przewagą folku, piosenki turystycznej i poetyckiej.

Oprac. na podst. mat. Wydawcy