iGramy z Pokusą – Nowonarodzony

Premiera: Listopad 2019

 

Zespół iGramy z Pokusą to pozytywna energia płynąca od Stwórcy, to Jego Łaska Miłosierdzia skierowana do grupy przyjaciół, zapalonych i oddanych sztuce muzyków. Jest to także swoiste połączenie temperamentów i upodobań muzycznych. Przenikanie się kultury góralskiej ze śląską i rzeszowską. Zderzenie się świeżości z doświadczeniem, przeplatanie się zaawansowanych opracowań z prostotą muzyki ludowej, wydźwięku klasycznych westchnień z odgłosem górskiego echa. W muzyce naszego zespołu doszukać się można także skocznej tarantelli, latynoskiej bossanowy czy chicagowskiego bluesa.

Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska założyciela Marcina Pokusy.

Z pochodzenia góral żywiecki, jest współzałożycielem wielu znanych zespołów muzycznych takich jak: Siewcy Lednicy, Kapela Marcina Pokusy, Fickowo Pokusa, BESQUIDIANS; producent, muzyk folkowy a także śpiewak operowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu ks. dr hab. Pawła Sobierajskiego, artysta chóru Opery Krakowskiej, laureat nagrody TVP Poznań „Eurotalent 2004”.

iGramy z Pokusą tym razem prezentują nam płytę Nowonarodzony. W Boże Narodzenie 2019 mogliśmy oglądać koncert kolęd zrealizowany w TVP Rzeszów. Kilka dni temu Igramy z Pokusą z koncertem kolęd wystąpili w Wiercanach.

 

przygotowane na podst. materiałów informacyjnych zespołu.