Album ten został zarejestrowany „na żywo” w maju 2020 roku w ogrodzie Zareckich (Jadźki i Bzima) przy Pueblo People Studios w Izabeli podczas koncertu „Pentecoste” z okazji Święta Pięćdziesiątnicy – pamiątki zesłania Ducha Świętego.

Mate.O tak wspomina tamten dzień:

„Spotkaliśmy się wieczorową porą pięćdziesiąt dni po świętach Paschalnych (Pentecoste) w przy-domowym ogrodzie, pod mazowieckim niebem, aby zagrać i zaśpiewać Bogu na chwałę.

Święto Zesłania Ducha Świętego w samym środku „covidowego” zamieszania, pośród zwykłych, codziennych, osobistych potrzeb i tęsknot. Rozpaliliśmy ogniska i uwielbialiśmy Trójjedynego Boga. W jedności z rozsianym po całej Polsce kościołem, w tym z wieloma z Was połączyliśmy się online w domach, na spacerach, w miejscach pracy, pełni oczekiwania na kolejny rozdział działania Ducha Świętego w nas i poprzez nas.

Bez Niego nie odkrywalibyśmy codziennie przemieniającej nas Prawdy i Łaski, które w pełni zamieszkały w Jezusie. On sam powiedział: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije, a strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza”. Nie pamiętam, abym kiedykolwiek wcześniej był tak bardzo spragniony, zdany na Niego i wyczekujący…” Mate.O

Muzycy, którzy wzięli udział w nagraniu płyty:

Mate.O – głos, gitara

Jadźka Kłapa-Zarecka – głos, saksofon

Kornel Popławski – bas

Paweł Bzim Zarecki – klawisze

Maciek Kietliński – bębny

Track lista: Mate.O/TU Live PENTECOSTE

1. Intro/ Pieśń do Ducha Świętego

2. O Stworzycielu Duchu przyjdź

3. Król Wszechświatów

4. Chrystus panuje

5. Wszystko poddane jest

6. Adonai światłem jest

7. Choćbym wszystko miał

8. Będę wielbić Boga w każdym czasie

9. Obiecany

10. Mów do mnie

11. Jesteś dobry

12. Przyjaciel