Artysta: Jacek MEZO Mejer

Tytuł: Credo

Premiera: 22 maja 2020 / My Music

W odwiecznej batalii między refleksją a rozrywką w CREDO szala zdecydowanie przechyla się w stronę refleksji. To już dziewiąty album Jacka MEZO Mejera, znanego z takich ponadczasowych hitów jak SACRUM czy WAŻNE.

Obecny od 20 lat na scenie muzycznej poznaniak tym razem proponuje podróż do wnętrza siebie, opowiada o swoim duchowym rozwoju, nie rezygnując z motta MUZYKA, SPORT, MOTYWACJA. Premiera płyty miała miejsce 22 maja 2020.

Album promowały teledyski do tytułowego CREDO, BŁOGOSTAN oraz INTROSPEKCJA.

Introspekcja: Gdybyśmy mieli zamknąć to wszystko w dwóch słowach, to byłyby to: SUROWO i KRYTYCZNIE. Jacek Mejer, znany wszystkim bliżej jako MEZO, przygotował psychologiczną podróż pełną przemyśleń i refleksji do wnętrza siebie.

To jeden z mocniejszych i ważniejszych tekstów w moim życiu. Treścią zagłębiamy się w zaciemnione, często skrywane i bolesne zakamarki ludzkiej duszy. Siłą obrazu jest też skontrastowanie dwóch miejsc, ruin pięknego kościoła i opuszczonego więzienia.

Błogostan

Jacek MEZO Mejer: Zastanawiałem się długo jak promować nową płytę CREDO, skoro nie mogę nawet wyjść z domu. Na szczęście miałem na albumie utwór BŁOGOSTAN, który jest w swej istocie hymnem domownika. Zatem trochę z konieczności obecnej sytuacji, a trochę z wewnętrznej potrzeby serca prezentujmy domowy teledysk (nagrany przez jednego operatora), który w dowcipny i luźny sposób pokazuje radość spędzania czasu z najbliższymi. Gościnnie w refrenie śpiewa znakomity młody wokalista Adam Stachowiak.

Credo

DUCHOWO I ODWAŻNIE. Mezo: Długo zastanawiałem się czy doświadczenie mojego duchowego rozwoju ostatniego roku zachować dla siebie. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że po to jestem artystą, żeby dzielić się swoimi przeżyciami, czasem także tymi bardzo osobistymi. Dzielę się zatem słowem, muzyką i obrazem do utworu CREDO. Być może odnajdziecie w tekście także cząstkę siebie. To pierwszy teledysk z mojej płyty pod tym samym tytułem z refrenowym wsparciem zespołu Gospel Joy.