Album Natalii Szroeder – „Pogłos”, na którym znajdują się doskonale znane już utwory Powinnam?, Para czy wspaniały duet z Ralphem Kaminskim – Przypływy. Edycja Limitowana wzbogacona o album wydany na kolekcjonerskiej kasecie magnetofonowej.

Urodziła się w Bytowie. Wychowała się w pomorskiej wsi Parchowo, w rodzinie o tradycjach muzycznych. Matka piosenkarki, Joanna, występuje w zespole ludowym Modraki, którego założycielem był jej dziadek, Waldemar Kapiszka. Jej ojciec Jaromir jest założycielem teatru Dialogus, w którym Szroeder występowała, gdy miała 10 lat. Troje jej rodzeństwa (siostra Marcelina oraz bracia Stanisław i Melchior) tworzy zespół Rusland Trio.

W dzieciństwie wystąpiła w audycji programu Od przedszkola do OpolaTVP1 . W 2011 została laureatką jednego z odcinków Szansa na sukces, w którym zaśpiewała utwór Maryli Rodowicz „Cicha woda”.

W lipcu 2012 wydała debiutancki singel solowy „Jane”, do którego muzykę i słowa napisał Marek Kościkiewicz. Również w 2012 nagrała dwie piosenki we współpracy z Liberem: „Wszystkiego na raz”, 

W lutym 2021 wydanie nowego materiału jesienią. 16 marca 2021 wydała singel „Powinnam?” wraz z teledyskiem, który w tydzień po premierze przekroczył 1 mln wyświetleń na YouTube. 

Pośród muzycznych inspiracji Natalia Szroeder wymienia Michaela Jacksona. Zainspirowana jest również muzyką wykonawców, takich jak np. Justin Timberlake czy Rihanna oraz zespół Coldplay.

 

Tracklista:

1. Początki 

2. Przypływy feat. Ralph Kaminski

3. Prosto

4. 1-2 X

5. Powinnam?

6. Poganianki

7. Para

8. Cukier

9. Późne godziny 

10. Próbujmy w równym tempie 

11. Pogłos

 

Oprac. na podst. materiałów Wydawcy, oraz pl.wikipedia.org/wiki/Natalia_Szroeder