AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU S.A. – nowe oblicze polskiego przemysłu

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest spółką Skarbu Państwa, która już od ponad 30 lat wspiera w rozwoju polskie przedsiębiorstwa. Do tej pory jej główna działalność ogniskowała się wokół procesów restrukturyzacyjnych i wspierania firm w trudnej sytuacji. Jednak wraz ze zmianą wyzwań stojących przed polską gospodarką ARP S.A. angażuje się coraz bardziej w inwestycje transformujące gospodarkę w kierunku większej innowacyjności.

Odpowiedzialny rozwój – wsparcie lokalnego biznesu

ARP S.A. działa w oparciu o zasady Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Na wsparcie ze strony ARP S.A. mogą liczyć przedsiębiorcy z całej Polski. Dzięki Centrom Obsługi Przedsiębiorców, funkcjonującym w ośmiu miastach w różnych regionach kraju, każdy może z łatwością zapoznać się z ofertą pożyczkową, leasingową i faktoringową. ARP S.A. swoją ofertę kieruje zarówno do firm, które znalazły się w trudnej sytuacji, jak też do tych, które szukają nowych możliwości rozwoju. Wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa zwłaszcza w Polsce lokalnej. W działalności ARP S.A. ważne są również Specjalne Strefy Ekonomiczne. Spółka zarządza dwiema Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi to: SSE EURO-PARK MIELEC i Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN, przy współpracy z którymi, firmy z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług mogą skorzystać z instrumentu wsparcia jakim jest Polska Strefa Inwestycji. Ponadto SSE udostępniają tereny inwestycyjne, oferują ulgi podatkowe i posiadają duże doświadczenie w kompleksowej obsłudze inwestorów.

Zarządzanie portfelem kapitałowym to jedna z unikatowych kompetencji ARP S.A.

ARP S.A. posiada w swoim portfelu szereg spółek tworzących Grupę Kapitałową ARP S.A.. Kompetencje, unikalny know-how, poziom świadczonych usług i wysokiej jakości produkty oraz wykwalifikowana kadra gwarantują efektywną współpracę i kooperację. Dzięki temu firmy z Grupy Kapitałowej ARP S.A. są cenionymi partnerami dla zagranicznych i krajowych firm.

Kopalnia Soli Kłodawa S.A., Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A., MESKO-ROL Sp. z o.o. czy Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. – to tylko kilka przykładów spółek Grupy Kapitałowej ARP S.A., którym Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła wsparcia, a które dziś mają coraz lepsze perspektywy rozwoju. Firmy, którym pomogła ARP S.A. nie tylko zostały uratowane przed upadkiem, ale zaczęły się rozwijać, inwestować i zatrudniać nowych pracowników. Działania te skutkują do dzisiaj rozbudowaniem krajowego potencjału produkcyjnego.

Z kolei kluczowym zadaniem powierzonym spółce Operator ARP Sp. z o.o. jest aktywizacja gospodarczego potencjału średnich miast. Dzięki Operator ARP średnie miasta zyskują obiekty łączące funkcję biurową i handlowo – usługową, o najwyższym standardzie, zaprojektowaną z myślą zarówno o firmach z branży nowoczesnych usług dla biznesu, jak i lokalnych przedsiębiorcach.

ARP S.A. – nowe kierunki rozwoju

W obliczu aktualnych wyzwań, jakie stoją przed polską gospodarką ARP S.A. stawia na nowe kierunki rozwoju. Spółka wdrożyła nową strategię “Czysty przemysł”, która obejmuje inwestycje m.in. w morską energetykę wiatrową, branżę wodorową, kosmiczną oraz elektromobilność.  Pierwsze, polskie, zeroemisyjne autobusy PILEA, wyprodukowane przez ARP E-Vehicles Sp. z o.o., obecnie z dużym powodzeniem wykorzystywane są w transporcie miejskim w wielu polskich miastach.

ARP S.A. chce wspierać innowacyjne sektory gospodarki, które będą stanowić koła zamachowe rozwoju Polski w kolejnych dekadach. To właśnie innowacyjność branży kosmicznej sprawia, że jest ona tak atrakcyjna dla całej gospodarki. ARP S.A. posiada w swoim portfelu spółki, które już odnoszą realne sukcesy w sektorze kosmicznym – Creotech Instruments S.A. i PIAP Space Sp. z o.o.. Ponadto ARP S.A. organizuje Polish Space Fellowship Program, którego celem jest wsparcie młodych, utalentowanych naukowców i inżynierów chcących realizować się w branży kosmicznej.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest więc wszędzie tam, gdzie decyduje się strategiczna przyszłość polskiej gospodarki.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas na stronie: https://arp.pl/pl/

1. Przemysł z duszą – 15.09.2023

2. Przemysł z duszą – 22.09.2023

3. Przemysł z duszą – 29.09.2023

4. Przemysł z duszą – 06.10.2023

5. Przemysł z duszą – 13.10.2023

6. Przemysł z duszą – 18.10.2023

7. Przemysł z duszą – 20.10.2023

8. Przemysł z duszą – 25.10.2023

9. Przemysł z duszą – 27.10.2023

 

Skip to content