Wielu młodych ludzi niebawem stanie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Jaką szkołę wybrać spośród szerokiej propozycji? Na co zwrócić uwagę w składanych ofertach szkół podczas, gdy być może sami młodzi ludzie nie wiedzą w jakim kierunku się kształcić? Czy i jak szkoła powinna przygotowywać nie tylko do zdobywania wiedzy, ale także do życia? Jak powinna wyglądać szkoła przyszłości? Pytań jest wiele. W cyklu audycji „Szkoły przyszłości” będziemy prezentować szkoły z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Audycja 1 – 09.04.2021

W pierwszej z cyklu audycji poznamy propozycje Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. Sprawdzimy także, jakie działania profilaktyczne w zakresie dbałości o ucznia może zaproponować powiat.

Audycja 2- 16.04.2021

W audycji sprawdzimy co ma do zaoferowania młodzieży Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. Jakimi drogowskazami kierować się planując dalszą naukę w wybranym kierunku? A w drugiej części powiemy czym rożni się edukacja branżowa od ogólnej i jaki rodzaj kształcenia proponuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ropczycach.

Audycja 3  – 23.04.2021

W audycji zapoznamy się z propozycją Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach i Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Małopolskim.

Audycja 4 – 29.04.2021

Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach ma szeroką propozycję dla młodzieży – szkołę branżową I stopnia, technikum i liceum. Jak długa jest tradycja szkoły kształcenia uczniów w zawodach? Jaka jest oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/22? O tym mówimy w pierwszej części audycji, w drugiej zaś podsumujemy nasze dotychczasowe spotkania ze szkołami przyszłości powiatu ropczycko-sędziszowskiego.