Twój pracodawca właśnie wprowadza Pracownicze Plany Kapitałowe? Chcesz dowiedzieć się, jak działa PPK, ile możesz zaoszczędzić i kiedy możesz skorzystać ze zgromadzonych środków? Na te i inne pytania dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych odpowiadają eksperci PFR Portal PPK w cyklu audycji „W sumie się opłaca”. Zapraszamy w środy o 16:45.

Więcej informacji na stronie: www.mojeppk.pl

Audycja 1 – 16.02. 2021

Jak działa PPK? Ile oszczędności możesz zgromadzić i kiedy najwcześniej możesz z nich skorzystać? Na pytania odpowiada Robert Zapotoczny, prezes prezes PFR Portal PPK, współtwórca PPK.

Audycja 2 – 24.02.2021

Co dają Pracownicze Plany Kapitałowe pracownikom? Co się dzieje z pieniędzmi lokowanymi w PPK? Na pytania odpowiada Małgorzata Smołkowska – ekonomistka, członek zarządu PFR Portal PPK.

Audycja 3 – 03.03. 2021

Oszczędności gromadzone w Pracowniczych Planach Kapitałowych tworzone są wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Wpłaty do systemu przekazywane są na indywidualne rachunki uczestników PPK utworzone przez instytucję finansową, która prowadzi i zarządza PPK w danej firmie. Ile takich instytucji jest i jaka jest ich rola? Na pytania odpowiada Dawid Korczyński, ekspert regionalny PPK na województwo mazowieckie i lubelskie.

Audycja 4 – 10.03. 2021

Dla każdego pracownika oszczędzającego w PPK wybrana przez jego pracodawcę instytucja finansowa otwiera prywatny imienny rachunek, na którym są gromadzone jego oszczędności. Jak sprawdzić stan konta w PPK? Do czego mamy prawo? Na pytania odpowiada Patryk Wyczółkowski, ekspert regionalny PPK na województwo mazowieckie.

Audycja 5 – 17. 03. 2021

Czy samozatrudniony może oszczędzać w PPK? Odpowiedź na to i inne pytania w kolejnej audycji „W sumie się opłaca”. Na pytania odpowiada Patryk Wyczółkowski, ekspert regionalny PPK na województwo mazowieckie.

Audycja 6 – 24.03. 2021

Wpłata powitalna w PPK. Jak jest jej wysokość? Odpowiedź w audycji „W sumie się opłaca”. Na pytania odpowiada Alina Nieplowicz, ekspertem PPK na województwo dolnośląskie i opolskie.

Audycja 7 – 31.03 2021

Wypłata środków z PPK. Kiedy możliwa będzie wcześniejsza wypłata środków? Na pytania odpowiada Maciej Sawicz, ekspert na województwo dolnośląskie i lubuskie.

Audycja 8 – 07.04.2021

Czy środki z PPK można dziedziczyć? Odpowiedź w audycji „W sumie się opłaca”. Na pytania odpowiada Aleksandra Złocka-Siudy, ekspert PPK na województwo podlaskie i mazowieckie.

Audycja 9 – 14.04.2021

Kiedy pracownik może stać się uczestnikiem PPK? Odpowiedź w kolejnej audycji „W sumie się opłaca”. Na pytania odpowiada Dawid Korczyński, ekspert PPK na województwo mazowieckie i lubelskie.

Audycja 10 – 21.04.2021

Od kiedy obowiązuje deklaracja wpłaty dodatkowej uczestnika PPK? Na pytania w kolejnej audycji „W sumie się opłaca” odpowiada Dawid Korczyński, ekspert PPK na województwo mazowieckie i lubelskie.

Skip to content