24 grudnia 2021

Otwórzmy nasze serca oraz drzwi domu i bądźmy gotowi na najważniejsze spotkanie – spotkanie z Chrystusem w Boże Narodzenie– zachęcał w Radiu VIA ks bp Jan Wątroba.

Jak mówił w porannym programie biskup rzeszowski to spotkanie wymaga od nas otwartości na drugiego człowieka i okazania mu życzliwości.

Biskup Wątroba podsumował także na naszej antenie miniony rok w diecezji rzeszowskiej. Powiedział, że pandemia utrudniała wykonywanie pracy duszpasterskiej. Mimo to udało się zrealizować zamierzone plany duszpasterskie. Przeprowadzono m.in. ponad 60 wizytacji kanonicznych w parafiach. W roku św. Józefa zawierzono diecezję rzeszowską opiece św. Józefa podczas uroczystości w Rzeszowie i Jaśle. Diecezja przeżywała także 30 rocznicę pobytu Ojca św. Jana Pawła II w Rzeszowie, jak również włączyła się w wydarzenia poświęcone beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Kreśląc zadania na przyszły rok bp Wątroba powiedział, że rozpoczyna się etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego ks. Jacka Krawczyka, a w marcu będziemy przeżywać 30-lecie powołania diecezji rzeszowskiej. Biskup rzeszowski podkreślał, że w 2022 r. w pracy duszpasterskiej zwróci uwagę na realizację programów, które będą miały na celu podkreślenie znaczenia modlitwy adoracyjnej.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska