Nadawcą programu o nazwie „Via – Katolickie Radio Rzeszów” jest Diecezja Rzeszowska. Dyrektorem Via – Katolickiego Radia Rzeszów jest ks. Jakub Nagi. Adres siedziby Via – Katolickiego Radia Rzeszów: 35-032 Rzeszów; ul. Zamkowa 4; email: radio@radiovia.com.pl; strona internetowa: www.radiovia.com.pl; tel. 17 852 46 25.

   Via – Katolickie Radio Rzeszów zostało powołane dekretem biskupa rzeszowskiego Kazimierza Górnego 1 października 1994 r. Pierwszą dwugodzinną audycję na częstotliwości 103.8 Mhz nadano 8 grudnia 1994 r. ze studia emisyjnego w pobliżu kościoła parafialnego w Malawie. Program obejmował wtedy zaledwie dwie godziny – pozostały czas doby wypełniały audycje Radia Maryja z Torunia. Od 1998 r. radio rozpoczęło nadawanie programu całodobowo. Trzy lata później nastąpiła przeprowadzka z Malawy do Rzeszowa. Obecnie studio emisyjne, studia nagrań i pomieszczenia biurowe mieszczą się w budynku Kurii Diecezjalnej przy ul. Zamkowej 4 w Rzeszowie.

   Od grudnia 1998 r. Radio Via nadaje programy wraz z informacjami w standardzie RDS przy użyciu nadajnika o mocy 10kW. Sygnał z Rzeszowa jest wysyłany na Magdalenkę oraz górę Liwocz k. Jasła, gdzie od 2007 r. znajduje się drugi nadajnik rozgłośni o mocy 1kW. Sygnał Radia Via obejmuje teren w promieniu ok. 100 km i dociera nawet na wschodnie tereny województwa małopolskiego. Zarówno studio emisyjne, jak i studio produkcyjne wyposażone są w nowoczesny, stale modernizowany sprzęt.

   W programie Radia Via każdy znajdzie coś dla siebie. Są audycje religijne, informacyjne, kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Stałe punkty to m.in. serwisy informacyjne, modlitwy ze słuchaczami oraz codzienna transmisja Mszy św. Na uwagę zasługuje popołudniowy magazyn „Co słychać?”, w którym poruszane są ważne tematy dotyczące aktualnych wydarzeń w regionie. Szczególnie cenione przez słuchaczy są rozmowy z gośćmi – to znani politycy, samorządowcy, osobistości świata kultury i mediów tak szczebla lokalnego, jak i ogólnopolskiego. Nie brakuje również dobrej muzyki – przebojów ostatnich dekad, a także muzyki chrześcijańskiej.

 

 

Skip to content