Pierwszą dwugodzinną audycję na częstotliwości 103.8 Mhz, użytkowanej wcześniej przez Radio Maryja, nadaliśmy 8 grudnia 1994 r. ze studia emisyjnego w pobliżu kościoła parafialnego w Malawie. Program obejmował wtedy zaledwie dwie godziny, pozostały czas doby wypełniały audycje Radia Maryja z Torunia. Od 1998 r. radio rozpoczęło nadawanie programu całodobowo. Dwa lata później nastąpiła przeprowadzka z Malawy do Rzeszowa. Obecnie studio emisyjne, studia nagrań i pomieszczenia biurowe mieszczą się w budynku Kurii Diecezjalnej, przy ul. Zamkowej 4 w Rzeszowie.

Od grudnia 1998 r. nadajemy programy wraz z informacjami w standardzie RDS przy użyciu nadajnika o mocy 10kW. Sygnał z Rzeszowa jest wysyłany na Magdalenkę oraz górę Liwocz k. Jasła, gdzie od 2007 r. znajduje się drugi nadajnik rozgłośni o mocy 1kW. Sygnał Radia Via obejmuje teren w promieniu ok. 150 km i dociera nawet na wschodnie tereny województwa małopolskiego. Zarówno studio emisyjne, jak i studio produkcyjne wyposażone są w nowoczesny, stale modernizowany sprzęt.

W naszym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Są audycje religijne, informacyjne, kulturalne i rozrywkowe. Stałe punkty to m.in. serwisy informacyjne i modlitwy razem ze słuchaczami (Anioł Pański, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec) oraz codzienna transmisja Mszy św. Na uwagę zasługuje również popołudniowy magazyn „Okiem reportera”, w którym poruszamy ważne tematy, dotyczące aktualnych wydarzeń w regionie. Szczególnie cenione przez słuchaczy są rozmowy z gośćmi. To znani politycy, samorządowcy, osobistości świata kultury i mediów tak szczebla lokalnego, jak i ogólnopolskiego.

Tradycją Radia Via są transmisje lokalnych wydarzeń sportowych: meczów żużla i siatkówki. Nie brakuje również dobrej muzyki – przebojów ostatnich dekad, a także muzyki chrześcijańskiej.