12 lutego 2020

2 marca rozpocznie się rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli.

W Rzeszowie rodzice mogą wskazać trzy przedszkola. To przedszkole, które zostanie umieszczone przez nich na pierwszym miejscu, traktowane jest jako przedszkole tzw. pierwszego wyboru. Co nie oznacza, że dziecko dostanie się właśnie do tej placówki – mówił na antenie Radio Via Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Nabór do przedszkoli będzie prowadzony systemie elektronicznym. Rzeszów przygotował ponad 6 tys. miejsc w przedszkolach publicznych i niepublicznych, dotowanych przez miasto. Dyrektor Bury powiedział, że dodatkowe miejsca mogą powstać jeszcze na osiedlu Budziwój. Trwają rozmowy dotyczące poszerzenia bazy o dodatkowe 75 miejsc. Nasz poranny gość powiedział, że w przyszłym roku ruszy budowa nowych przedszkoli.

Listy przyjętych dzieci w tegorocznym naborze do przedszkoli zostanie ogłoszona 8 kwietnia. Wcześniej, bo od 17 lutego rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkola muszą złożyć deklarację potwierdzającą kontynuację wychowania przedszkolnego w wybranym przez nich przedszkolu.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska