Artysta: Agnes Obel

Tytuł: Myopia

Premiera: 21.02.2020

Wydawca: Uniwersal Music Polska

 

Uwielbiana przez polską publiczność Agnes Obel powraca z nową płytą „Myopia”. Album ukazuje się nakładem Deutsche Grammophon i Blue Note.

Jak mówi sama artystka praca nad albumem wymagała od niej totalnego skupienia i odseparowania od świata zewnętrznego. Podkreśla, że kompozycje są wynikiem  próby uporania się z przeszłością oraz chęci powrotu do korzeni. Jedno jest pewne – na nowym krążku znalazly się wspaniałe kompozycje przepełnione emocjami, za które tak bardzo doceniamy artystkę.

Warto przypomniec, ze muzyka Agnes pojawila sie w wielu hitowych serialach  takich jak „Dark”, „Euforia”, „Wielkie kłamstewka” czy „Reign”.

,„Myopia” to album o zaufaniu i wątpliwościach. Czy ufasz sobie? Czy możesz polegać na własnych osądach? Czy wierzysz, że robisz rzeczy właściwe? Czy potrafisz zaufać swojemu instynktowi i temu, co czujesz? A może twoje uczucia są wypaczone?’ – pyta Agnes Obel.

Zgodnie z zasadami, którymi kierowała się przy poprzednich albumach (Philharmonics, Aventine i Citizen Of Glass), Agnes Obel stworzyła nowy album całkowicie samodzielnie w swoim berlińskim domowym studiu, w izolacji od jakichkolwiek wpływów z zewnątrz, które mogłyby rozproszyć jej uwagę w procesie pisania, nagrywania i miksowania utworów. „Albumy, nad którymi pracowałam, wymagały zbudowania pewnego rodzaju bańki, w której dzieje się wszystko, co jest związane z danym projektem.” – mówi Obel. “Dla mnie produkcja jest zawsze spleciona z tekstem i historią, która się za nim kryje (…) Muszę stworzyć własną „krótkowzroczność” (myopia) do wykreowania własnej muzyki.”

Artystka eksperymentowała z technikami przetwarzania nagrań, zniekształcania wokali, smyczków, fortepianu czy czelesty, znajdując sposoby na stopienie tych elementów, aby stały się jednością i aby można było poczuć dokładnie to, przy czym pracowała w domu podczas nagrywania.