Birdy powraca po pięciu latach z albumem „Young Heart”. Pięć lat może wydawać się bardzo długim okresem między albumami, ale Birdy musiała przestać eksperymentować i w pełni zrozumieć siebie. Przeprowadzka z Nashville, ojczyzny najwspanialszych piosenek miłosnych jakie kiedykolwiek napisano, oraz wizyta w Los Angeles i kontakt z artystami, takimi jak Joni Mitchell i Nick Dave, były doskonałym źródłem inspiracji. Utwory na płycie oscylują między światłem a cieniem, między ogromem przestrzeni a wnętrzem własnego domu, konfliktem między chęcią ukrycia się a zmuszeniem do porzucenia wszystkiego, co się ma.

Birdy a właściwie Jasmine Lucilla Elizabeth Jennifer van den Bogaerde Urodziła się 15 maja 1996 w Lymington. Ma szkockie, angielskie, belgijskie oraz holenderskie pochodzenie. Kiedy miała siedem lat, jej matka nauczyła ją grać na pianinie. Rok później zaczęła komponować własną muzykę i pisać teksty. Śpiewa i gra na fortepianie.

W listopadzie 2011 roku wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Birdy, na którym umieściła własne interpretacje znanych utworów oraz jeden oryginalny utwór. 

Wrzesień 2013 Birdy wydaje album pt. Fire Within

W maju 2014 została wydana ścieżka dźwiękowa do filmu Gwiazd naszych wina, na której znalazły się trzy utwory wykonane przez Birdy. W tym samym roku Birdy nagrała z Davidem Guettą utwór „I’ll Keep Loving You”, który znalazł się na albumie Guetty pt. Listen

W sierpniu 2018 artystka odwiedziła Polskę i zagrała koncert w Krakowie podczas Kraków Live Festival

W styczniu 2016 wydała utwór „Keeping Your Head Up”, którym zapowiedziała swój trzeci album studyjny. 

30 kwietnia 2021 w sklepach pojawił się czwarty album Birdy – Young Heart

Tracklista:

1. The Witching Hour Intro

2. Voyager

3. Loneliness

4. The Otherside

5. Surrender

6. Nobody Knows Me Like You Do

7. River Song8. Second Hand News

9. Deepest Lonely

10. Lighthouse

11. Chopin Waltz In A Minor Interlude

12. Evergreen13. Little Blue

14. Celestial Dancers

15. New Moon

16. Young Heart

 

Przyg. na podst. mat. Wydawcy i serwisu Wikipedia.