„superNOVA” – najnowszy album Cleo już dostępny!

W sklepach i serwisach cyfrowych pojawiła się nowa, wyczekiwana płyta Cleo „superNOVA”. Na płytę trafiły m.in. potrójnie platynowe single „Łowcy gwiazd” i „Za krokiem krok” oraz duety z Soblem, Mesajah i B.R.O.„superNOVA” to trzeci muzyczny album Cleo.

Płyta przenosi słuchacza do świata, w którym nie ma ograniczeń dla brzmień i barw. Cleo odważnie sięga po nowoczesne światowe rozwiązania, jednocześnie pielęgnując sznyt swoich tanecznych przebojów. Twórczyni postarała się, aby jej muzyczna galaktyka była barwna i charakterystyczna. Cleo zwinnie przeskakuje od syntetycznych brzmień rodem z lat 80., poprzez taneczne housowe produkcje, aż po mięsiste trapowe bity, pokazując przy tym wszechstronność i ogromne możliwości twórczego warsztatu.

Cleo – wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka, osobowość telewizyjna – kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube’a i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej.

Od samego początku kształtowała wokal w kierunku soulu, gospel, r&b, funku i hip-hopu. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi diwami światowej sceny – Arethą Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaką Khan czy Lauryn Hill.Odkryta przez Donatana, wydała w 2013 roku singiel „My Słowianie”, który stał się jednym z największych hitów radiowych w Polsce. Został wyświetlony na kanale YouTube ponad 100 mln razy, doczekał się także wielu fanów zagranicą, a to za sprawą Eurowizji – występ Cleo jest uważany za jeden z lepszych i barwniejszych w historii polskiego uczestnictwa w konkursie. Warto dodać, że „My Słowianie” zajęło pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży cyfrowej utworów za rok 2014. W listopadzie 2015 ukazała się debiutancka płyta Cleo „Hiper/Chimera” nagrana z Donatanem. Krążek ma status potrójnej platynowej płyty.

Kolejny album, wydany w 2016 „Bastet”, jeszcze przed premierą pokrył się złotem, a obecnie szczyci się podwójną platyną. Cleo jest najpopularniejszą polską wokalistką w sieci – w zestawieniu Vevo wyprzedza zarówno gwiazdy rodzimej sceny muzycznej jak Dawid Podsiadło czy Sarsa, ale też międzynarodowe sławy – Lady Gagę, Arianę Grande, Billie Eilish czy Imagine Dragons. Jej media społecznościowe obserwuje ponad półtora miliona fanów, a klipy na YouTube mają łącznie ponad 350 mln wyświetleń.