Olena – „…w świetle gwiazd…”

„…w świetle gwiazd…” to debiutancki album Oleny, polskiej wokalistki, skrzypaczki i songwritera. Płytę promują takie piosenki jak żywiołowe „Ukradłeś Serce” i „Echo”, oraz nieco bardziej melancholijna „Mów Do Mnie”. Na albumie znajduje się 10 autorskich piosenek. Płytę otwiera „Stan Nieważkości”, będący wytłumaczeniem zagadkowego tytułu tego wydawnictwa.

Utwory różnią się stylistycznie, jednak spaja je charakterystyczny i ciepły wokal Oleny, jak sama artystka mówi – każdy znajdzie coś dla siebie. Muzyka jest nastrojowa, jednak oprócz ballad na płycie znajdują się też bardziej żywiołowe kompozycje takie, jak niezmiernie emocjonalna „Pokonam Siebie”, czy „Jestem”.

Teksty Oleny są osobiste, a piosenki są dla Niej jak pamiętnik. Komponując wokalistka przelewa w nie swoje emocje i wspomnienia, dzieli się z słuchaczem cząstką siebie i swojego życia. Niezmiennie wzbogaca brzmienie swoich utworów pięknym i melancholijnym dźwiękiem skrzypiec. Słuchając muzyki Oleny, poznajemy Ją, poznajemy Jej muzyczny Wszechświat.

Zjawiskowa szata graficzna albumu dodatkowo wzmacnia artystyczny odbiór twórczości Oleny. W środku znajdziemy także plakat z piękną grafiką oraz tekstami piosenek.

Olena pracowała nad albumem w swoim domowym studiu pod Warszawą. Jest autorką wszystkich tekstów, które słyszymy na płycie. Ponad to skomponowała i współaranżowała większość kompozycji. Wyjątek stanowią piosenki Letni Deszcz i Losing My Breath, będące efektem kolaboracji z dwoma producentami – Kubą Wojciechowskim i Andrzejem Fonai Pieszakiem, współpracującym z Natalią Nykiel. Głównym producentem muzycznym płyty jest Przemysław Grzelak. Miks i Mastering wykonał Marcin Gajko.

Płyta wydana jest przez wytwórnię Olena Records. Olena to absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, jednak od zawsze pasjonował ją śpiew i kompozycja. Jako solowa wokalistka i songwriter na polskim rynku muzycznym obecna jest od roku 2016. 

 

Tracklista:

1. Stan Nieważkości

2. Ukradłeś Serce

3. Echo 4. Running Free

5. Mów Do Mnie

6. Letni Deszcz

7. Pokonam Siebie

8. Losing My Breath

9. Jestem

10. Serce Na Dłon