Julia Rosińska – Ciałem, Słowem, Gestem

Premiera – Wrzesień 2019

„Ciałem, słowem, gestem” to płyta bardzo wypieszczona i wyczekana. Przez wiele lat pracowałam na nazwiska innych artystów w Polsce. Nagrywałam reklamy TV i radiowe. W końcu postanowiłam postawić na siebie i swoje nazwisko. Zachęcona przez przyjaciół i uczniów zabrałam się do pracy. I jestem przeszczęśliwa, że w końcu mam swoją kropkę na i, którą dzielę się ze światem. Każda piosenka jest osobista i stoi za nią jakaś historia. Nie ma tu przypadków i tak zwanych zapychaczy. Oddaję w Wasze ręce moje ukochane, wymodlone i wytęsknione dziecko – opowiada o solowym debiucie Julia Rosińska .

Julia Rosińska jest wokalistką studyjną i estradową, absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze i  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła Arteterapię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pełni ponadto rolę wykładowcy akademickiego między innymi w Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

Wydawnictwo „Ciałem, słowem, gestem” to pierwszy solowy krążek Julii. Po licznych latach działalności artystycznej i wspierania swoim talentem innych wykonawców, postanowiła nagrać, „co jej w duszy gra”. Towarzyszą jej muzycy ogromnym doświadczeniem i umiejętnościami, których znała od dawna i którym powierzyła swoje audialne pomysły. Jacek Piskorz, Krzysztof Szmańda, Michał Kapczuk i „mózg” całego przedsięwzięcia, czyli Grzegorz Kopala, znany z musicalu „Metro”  oraz z funkcjonującego w latach 90. zespołu Just 5. Teksty na płytę napisali Piotr Bukartyk, Grzegorz Tomczak, Szymon MuchaKajetan Kopala. Na płycie znajdziemy kilka coverów idealnie wpasowujących się w klimat i charakter umieszczonego tu materiału. Julia dysponuje silnym głosem o charakterystycznym i ciekawym brzmieniu. Ma wyjątkową osobowość sceniczną i łatwość docierania do publiczności. Jej interpretację utworu dyktuje liczba użytych środków wyrazu, natężenia głosu i dynamiki. Wszystko po to, by jak najlepiej opowiedzieć zawartą w tekście historię. Dojrzała wokalistka świadoma własnych możliwości, a przy tym ambitna i konsekwentna w swoich dążeniach artystycznych.

opr. na podst. materiałów prasowych wydawcy.