Artysta: Weronika Korthals

Tytuł: Więcej Wierzyć

Premiera: 24 kwietnia 2020

 

Pięć lat po premierze płyty „On” z poezją ks. Jana Twardowskiego, Weronika Korthals wraca z piątym studyjnym albumem zatytułowanym „Więcej wierzyć”.

Tym razem z wierszami Karola Wojtyły, w których odbiorca umiejscowiony jest między Ziemią, a Niebem, przybliżają postać Karola Wojtyły, pozwalają  poznać go od strony emocjonalnej, intelektualnej i duchowej.

Gościnnie na płycie zaśpiewali: córka Weroniki – Zosia, mąż – Łukasz Tartas („Uwielbiam cię, siano wonne”) oraz Natalia Szroeder  („Nie taki jest żywioł światła”).

Weronika Korthals – głos główny, chórki, aranżacje chórków

Mirosław Hałenda – instrumenty klawiszowe, aranżacje

Marcin Ciesielski – perkusja

Aleksander Kamiński – saksofon altowy

Krzysztof Paul – gitary

Paweł Urowski – kontrabas, gitara basowa

Chór w utworze „O Panie, przebacz mej myśli” tworzą finaliści konkursu „Młodzi śpiewają Wojtyłę”: Maja Czerwińska, Zuzanna Gulczyńska, Małgorzata Mocarska, Magdalena Mikulska, Wiktoria Rozenko, Agnieszka Tusk, Szymon Reszka, a także Małgorzata Prange, Aleksandra Hinc, Martyna Mazur, Natalia Modzelewska, Przemek Bruhn i Łukasz Tartas.

Teledyski promujące płytę „Więcej wierzyć”:  

O Panie, przebacz mej myśli:  https://www.youtube.com/watch?v=63WHnTH_ggA

Płoń: https://www.youtube.com/watch?v=3TzqFdpzE-w

Póki morze:  https://www.youtube.com/watch?v=v9ZyzHV6l4s

Nurtów mijania nie zatrzymasz:  https://www.youtube.com/watch?v=gEyraK_Z3b0    

Weronika Korthals – urodzona w Pucku, wychowana w rodzinie o muzycznych tradycjach. Piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność – dyrygentura chóralna). Występowała m.in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w musicalu „Metro” oraz w rozmaitych programach radiowych i telewizyjnych. Dyrygentka chóru Bogu-Chwała! Ma na swoim koncie solowe płyty z utworami śpiewanymi po kaszubsku „Na wiedno”, „Velevetka”, „W darënkù na Gòdë”, a także płytę „On” z wierszami ks. Jana Twardowskiego.